Zimowe wzorki na paznokcie

Tuzinkowe dekoracje na choinkę wyszły już z mody. Teraz na topie jest ozdabianie drzewka filcem lub płytami CD. Podobnie rzecz ma się z paznokciami. Jeden kolor coraz częściej zastępowany jest wymyślnymi wzorkami w zależności od okazji. Jak nietrudno się domyślić w okresie świąt Bożego Narodzenia prym wśród nich wiodą choinki i śnieżynki. Chcesz zobaczyć je na swoich paznokciach? Przeczytaj więc poniższe instrukcje ich wykonania krok po kroku i do dzieła!

Do wykonania choinkowego wzorku będziesz potrzebowała trzech lakierów do paznokci ( jasnoszarego, zielonego i zielonego z brokatem ), taśmy do zdobienia paznokci, lakieru utwardzającego oraz złotych gwiazdek do paznokci.
Po pierwsze pomaluj paznokcie na jasny, neutralny kolor, który będzie dobrym tłem dla zielonych choinek. Następnie weź dwa paski taśmy i przyklej je na paznokciach w taki sposób, aby utworzyły kształt trójkąta. Jego górny róg nie może być zbyt blisko paznokcia, ponieważ musimy zostawić miejsce na gwiazdkę. Zaznaczone trójkąty pomaluj na zielono. Powtórz czynność – tym razem lakierem z brokatem. Czas na przyklejenie nad choinkami złotych gwiazdek. Jeśli są nimi naklejki sprawa jest prosta, jeśli nie nałóż na paznokieć kropelkę lakieru utwardzającego, a na nim gwiazdkę. Ostatnim krokiem jest pomalowanie paznokci lakierem utwardzającym.

Choinki bezapelacyjnie kojarzą się ze świętami. Czas więc na coś bardziej uniwersalnego, mianowicie śnieżynki. Będą one na czasie przez cały ziomwy okres. Do ich stworzenia potrzebne będzie jedynie cienki pędzelek do paznokci oraz dwa lakiery w pasujących do siebie kolorach. Pięć prostych kroków i gotowe!
1. Pomaluj paznokcie lakierem bazowym, a następnie wybranym kolorem, który będzie stanowił tło dla śnieżynki. Najlepiej gdy będzie on stonowany i matowy, tak aby nie odciągał uwagi od głównego motywu.
2. Pędzelkiem do paznokci i lakierem w kontrastującym kolorze narysuj trzy linie przecinające się ze sobą w środku.
3. Na każdym końcu kresek dorysuj po dwie pochyłe linie w kształcie litery V. Całość zaczyna wyglądać powoli jak płatek śniegu.
4. Dorysuj dodatkowo po dwie dłuższe linie bliżej środka gwiazdki ( na co drugim ramieniu gwiazdki )
5. Na koniec pomaluj paznokcie lakierem utwardzającym.

Zimowe wzorki na paznokciach może stworzyć każda przedstawicielka płci pięknej w zaciszu własnego domu. Nie trzeba przepłacać za wizytę u kosmetyczki. Oczywiście choinki i śnieżynki nie stanowią jedynych wzorów. Można skorzystać z pomysłowości innych i znaleźć gotowe przykłady na stronach internetowych lub postawić na własną inwencję.