Jak wyciąć płatki śniegu z papieru

Jak wygląda płatek śniegu? Ciężko to naocznie stwierdzić, bo w realnym świecie topnieje on w momencie zetknięcia z ludzką dłonią. Istnieją jednak jego pewne wyobrażenia, które posłużyły za szablony świątecznych ozdób. Okazuje się jednak, że jego stworzenie także nie należy do najprostszych. Nie oznacza to jednak, że są je w stanie stworzyć jedynie prawdziwi artyści. Istnieją pewne sprytne sztuczki, które ułatwią nam życie podczas tworzenia bożonarodzeniowych ozdób.

Pierwsza z nich to skorzystanie z gotowego szablonu, dostępnego na stronach internetowych. Na początku oczywiście trzeba go znaleźć i wydrukować, najlepiej na cienkim papierze. Aby zaoszczędzić sobie problemów przedstawiamy metodę wycinania śnieżynek, która pozwoli nam zrobić to szybko i sprawnie. Po pierwsze złóż kartkę na pół wzdłuż przerywanej linii, a następnie w połowie ponownie, a potem jeszcze dwa razy, uważając, żeby część do cięcia pozostawić na górze. Po drugie wytnij białą część ( czyli śnieg ), szarą możesz wyrzucić. Po trzecie rozwiń płatek. Trzy proste kroki i płatek śniegu jest gotowy.

Czas na propozycję dla tych, którzy wolą zdać się na własną inwencję. Cztery proste kroki pozwolą za pomocą kartki papieru i nożyczek wyczarować ozdoby na świąteczny stół. Pierwszy krok to złożenie papieru na pół. Drugim będzie złożenie go jeszcze raz na pół. Trzeci to jeszcze jedno złożenie, tym razem po przekątnej, w taki sposób, aby nie wystawała przy linii zgięcia. Ostatni, czwarty krok to już twoja wyobraźnia i wycinanie na linii zgięcia dowolnych wzorków. Uważaj na linię – nie możesz jej przeciąć.

Na koniec prezentujemy bardziej skomplikowaną wersję papierowych śnieżynek. Do ich wykonania potrzebny będzie papier, nożyczki, zszywacz oraz dwustronna taśma klejąca. Aby ułatwić zadanie, podobnie jak wcześniej, opiszemy metodę w kilku podstawowych krokach :
1. Kartkę papieru złóż w harmonijkę. Zgięcia powinny być robione w odstępach około centymetrowych.
2. Środek harmonijki zszyj zszywaczem.
3. Z obydwu stron paska wytnij jednakowe wzory wzdłuż krawędzi.
4. Rozłóż pasek i sklej go taśmą z jednej strony tworząc półkole.
5. W taki sam sposób zrób kolejny papierowy wachlarz. Obydwie części sklej za pomocą papieru dwustronnie klejącego. Śnieżynka gotowa!

Ze zwykłego, niepozornego papieru można wyczarować nietuzinkowe ozdoby. Nie trzeba do tego nadzwyczajnych zdolności. Wystarczą chęci. Jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, dlatego też propozycja o wyższym stopniu trudności to tworzenie quillingowych gwiazdek. Ich głównym budulcem także jest nic innego, jak papier.