Szablony śnieżynek do wydrukowania

Okres Świąt Bożego Narodzenia jest jednym z najprzyjemniejszych dni w roku. Wyczekiwany nie tylko przez dzieci ale także przez dorosłych. Jest to czas chwilowego zatrzymania się od obowiązków zawodowych, od szkoły, czas spotkań rodzinnych w zaciszu własnego domu i cieniu choinki. Atmosfera ciepła i duża część magii Świąt zależy od wystroju naszych domów. Od zawsze on, jak i robienie ozdób choinkowych wzbudzało wiele pozytywnych emocji i uruchamiał w ludziach wyobraźnię. W dobie internetu już nie musimy być aż tak bardzo pomysłowi i kreatywni, możemy zaglądnąć do sieci o wspomóc się gotowymi wzorami ozdób. Znajdziemy tam mnóstwo gotowych szablonów do pobrania za darmo i przystosowanych od razu do druku. Symbolem zimy jest śnieg więc skupmy się na jego płatkach i szblonach śnieżynek.

Najprostszym, wspomnianym już, sposobem jest znalezienie na stronach internetowych gotowych wzorów, które wystarczy jedynie wydrukować. Wachlarz możliwości jest tutaj bardzo szeroki. Wybierać możemy od najprostszych wzorów do prawdziwych małych dzieł sztuki ( czyli od śnieżynek tworzonych za pomocą kilku kresek do płatków śniegu stanowiących odtworzenie rzeczywistości ). Co w sytuacji gdy żadna z nich nie trafi w nasz gust? Wtedy pozostaje stworzenie własnego szablonu. Oczywiście nie musimy tego robić na kartce papieru. Pomocne będą nam programy do tworzenia grafiki. Dzięki nim wyczarować możemy zupełnie nietuzinkową ozdobę bez zbytniego przemęczania się.
Wydrukowanie gotowego szablonu to połowa sukcesu. Pozostaje bowiem jeszcze wycięcie papierowych śnieżynek w taki sposób, aby ich nie uszkodzić.

Na koniec propozycja dla tych, którzy jednak postanowią postawić na własną kreatywność i wykonać śnieżynkowe ozdoby w tradycyjny sposób. Na początek kwadratowy kawałek papieru złóż po przekątnej w taki sposób, aby powstał trójkąt. Złóż go jeszcze raz na pół, a następnie jeszcze raz. Ołówkiem narysuj wzór, który chcesz otrzymać. Ostrożnie wycinaj kawałki papieru wzdłuż wcześniej narysowanych linii. Im więcej kształtów wytniesz tym bardziej ozdobna będzie śnieżynka. Dla ciekawego efektu możesz zastosować nożyczki z ozdobnym ostrzem. Gdy uznasz, że śnieżynka jest gotowa rozłóż ją.

Wycinanie i tworzenie świątecznych ozdób może stać się nie tylko nietuzinkowym wystrojem domu czy świątecznego drzewka. To także doskonała okazja do spędzenia czasu z dzieckiem, który z pewnością sposoba się bardziej niż siedzenie przed telewizorem.