Dla dzieci do narysowania i kolorowania

Każde dziecko kocha rysować i kolorować. Robią to już najmniejsze pociechy. Z początku oczywiście nieco nieudolnie, z czasem nabierają wprawy. Robią to bez względu na porę roku. W świątecznym okresie jednak ich dzieła mogą stać się czymś więcej, mianowicie ozdobami choinki lub ogólniej mówiąc – domu. Najprostszym sposobem będzie stworzenie kolorowego witraża. Potrzebować do tego będziesz przede wszystkim kolorowanki z zimowym motywem, na przykład Mikołajem. Twoja pociecha pięknie wypełni rysunek kolorami, ty dopełnisz reszty dzieła.

Oczywiście szablony jedynie do malowania są najprostszą metodą do stworzenia ozdób. Są również najbardziej czystym wyjściem, ponieważ kredkami ciężko się pobrudzić. Niektórzy jednak mówią, że szczęśliwe dzieci to brudne dzieci. W myśl tej zasady nie warto ograniczać twórczej inwencji naszej pociechy i zamienić kredki na farbki. Pod pędzlem mogą zostać gotowe papierowe szablony, nie są one jednak jedynym rozwiązaniem. Producenci zimowych ozdób bowiem wyszli naprzeciw oczekiwaniom potencjalnych klientów i przygotowali na przykład aniołki, gwiazdki, mikołajki i bombki, których głównym budulcem jest drewno. Jednolity jasny kolor daje maluchom ogromne pole do popisu. Warto nie wtrącać się do tworzenia małego artysty i nie dyktować mu jakich barw ma użyć. Nawet jeśli stworzy on niebieskiego anioła z pomarańczową twarzą i zielonymi włosami to będzie to jego, a nie nasze dzieło. Oczywiście możemy tworzyć wspólnie z dzieckiem, jest to nawet wskazane. Wtedy nie tylko zapewniamy rozwijającą wyobraźnię zabawę, ale przede wszystkim spędzamy czas z maluchem.

Możemy w tym czasie także tworzyć własne ozdoby. W końcu malowanie farbkami jest dla nas chyba nieco spóźnionym pomysłem. Proponujemy więc coś nietuzinkowego, co z pewnością okaże się idealnym towarzystwem dla dziecięcych dekoracji na drzewku. Mowa o wyczarowaniu za pomocą szydełka świątecznych frywolitkowych ozdób.

A co gdy nasza pociecha znudzi się zarówno kolorowaniem, jak i malowaniem? Wtedy sięgamy po propozycję numer trzy czyli rysowanie. Nie bój się jeśli nie masz zbytnich zdolności artystycznych. Przeszukaj strony internetowe, a z pewnością znajdziesz pomoc. Chodzi o niepozorne szablony tworzenia z kropek, które po połączeniu przedstawiają rysunek ze świątecznym motywem.

Rysowanie i kolorowanie świątecznych dekoracji może stać się swoistą tradycją, która wejdzie do kalendarza i bez której najmłodsi nie będą sobie wyobrażać Bożego Narodzenia, podobnie jak Wielkanocy bez malowania pisanek. Ale mamy małe pocieszenie dla rodziców – szybko z tego wyrosną.